10 tipů jak poznat fake UGG

10 snadných tipů, jak poznat falešné boty UGG

Slavné válenky UGG Australi patří již několik let k hlavním světovým trendům. S popularitou ovšem narůstá i počet falešných bot na trhu, které jsou vydávány za originály a prodejci takto vydělají nemalé peníze a vám často zbudou jen oči pro pláč.

Jak se těmto fakeům a problémům vyhnout a zaručeně si pořídit ty pravé UGG z Austrálie?

U obuvi kontrolujte těchto 10 hlavních znaků:

1. Ochranné značky a samolepky

Výrobci UGG Australia byli, kvůli narůstajícímu počtu fakeů, nuceni přidat na obuv ochranné známky. Podle těchto označení lze spolehlivě rozpoznat pravou obuv. UGG Australia používá tyto samolepky a značky již od roku 2010.

Ochranné UGG známky 1

Jedná se o holografickou samolepku, která se při otočení o 90°změní z černé na bílou. Pokud má Váš pár všitý štítek s informacemi o materiálu v levé botě, tak by nálepka měla být na druhé straně štítku. Pokud bota neobsahuje všitý štítek, pak by měla být holografická samolepka na podrážce levé boty. Samolepka by měla být také umístěna na krabici od obuvi.

Ochranné UGG známky 2

V roce 2013 začali výrobci využívat QR kódů umístěných v levé botě a po načtení kódu by mělo dojít k otevření stránky UGG australia, kde ověříte pravost Vašeho páru UGG. Na druhé straně poté naleznete holografická loga. Některé produkty z roku 2014 toto holografické logo neobsahují, nicméně dle QR kódu lze snadno ověřit jejich pravost.

 

2. Štítky

Věřte tomu, či ne, ale pravé UGG jsou vyráběné již několik let právě v Číně. Proto jsou označovány textem „Made in China“. Pokud je tedy na obuvi uváděno místo výroby na Novém Zélandě nebo v Austrálii, jedná se pak rozhodně o fake.

UGG štítky

To samé platí o štítku na patě obuvi, kde se nepravá obuv často vyznačuje větším písmem, nekvalitním přišitím štítku a nekvalitním barevným provedením.

UGG štítky 2

3. Balení

Pravé boty UGG dostanete v pevné kartonové krabici, v některých případech se jedná o krabici z jednoho kusu kartonu, v jiných pak o klasické balení s víkem.

UGG balení

Znakem, odlišujícím pravé UGG, je fólie, do které je obuv v krabici zabalená. Plastová fólie by měla být pevná a potištěná slovy „UGG Australia“. Nepravá obuv bývá často balena v tenké nekvalitní fólii bez potisku.

Kontrolujte také brožuru k péči o obuv, kartu pravosti a další vložené letáky a brožury, které jsou vložené v krabici. Měly by být jasně tištěné na pevném kvalitním papíru – neměly by být rozmazané nebo viditelně nekvalitní, či oskenované. V roce 2007 začali výrobci používat krémově zabarvený papír namísto bílého.

Pravé boty UGG obsahují vložky do bot, které zabraňují jejich zničení při přepravě a ukládání. Neoriginální obuv tyto vložky často neobsahuje a není s ní nakládáno stejně opatrně, jako s originály.

Pravé boty, které Vám budou zaslány poštou, nebudou doručeny v potištěné UGG tašce, jako je tomu v případě nákupu v kamenné prodejně.

Následující položky nejsou nikdy v krabici s pravými UGG:

  • hnědá taška proti prachu s nápisem „Snow Boots“ – pravé UGG se neoznačují snow boots
  • štítky přichycené na obuvi – pravé UGG tyto štítky neobsahují
  • australská vlajka – kdekoli v balení nebo na balení – pravá obuv vlajku neobsahuje.

4. Kožešina

Kožešina klasických UGG má plnou krémovou barvu a je hustá, nadýchaná a měkká. V nepravých UGG lze vidět našedlé světlejší chloupky a často je kožešina na omak umělá. Pokud Vám činí problém pravost kožešiny rozpoznat, pak je nejlepším způsobem, jak pravost poznat, mnout kožešinu. Pokud začnou padat malé kousky nebo drobky, pak se jistě jedná o fake.

UGG kožešina

Pravá kožešina je z jednoho kusu, tedy kožešina a z druhé strany kůže, ne z více vrstev (kožešina není jen přišitá na druhou vrstvu), tedy by nikdy nemělo docházet k jejich oddělení. Pokud lze oddělit kožešinu od kůže, jedná se jistě o obuv falešnou.

UGG kožešina kontrola

5. Podrážky

Podrážky pravé obuvi UGG jsou dobře ohebné, fakey bývají tvrdé a velmi těžce hnutelné. Podrážky pravých UGG jsou 0,5 palce (1, 27 cm vysoké), zatímco ty nepravé jsou tenčí – obvykle 0,25 palce (0,635 cm).

UGG podrážky

Zespodu podrážky mají pravé UGG registrační známku R v kroužku hned vedle nápisu „UGG“, nicméně mnoho výrobců falešných UGG tento znak využívají – nejedná se tedy o stoprocentní záruku pravosti a je nutné kontrolovat i dle jiných znaků.

Vzorek podrážky pravé obuvi je nyní ve tvaru slunce (dříve se jednalo o klikatý vzorek). Jedná se však také pouze o orientační znak. Pravé UGG by měly mít na podrážce slunce a uprostřed nápis „UGG Australia“ také dle pravého fontu.

Stoprocentní zárukou pravosti je QR kód produktu.

6. Velikost obuvi

Pokud jste již některé UGG vlastnili, tak jistě víte, že se nošením lehce roztáhnou. Proto je dobré koupit o velikost menší pár, než obvykle nosíte. Pravé UGG se natáhnou a vytvarují dle nohy jejich majitele. Pokud Vám je přímo Vaše obvyklá velikost pohodlná, jedná se zřejmě o fake.

Horní část boty by měla být v pravých UGG prostorná a ohrnutelná. Do pravých bot se snadno vejdou nohavice riflí. Nepravá obuv není v horní části tak prostorná a je spíše rourovitě rovná a nelze ohrnout.

7. Vůně

Ruku v ruce s nepravou obuví jde i jejich zápach z použití nepravé kožešiny, nekvalitního lepidla a dalších nízkonákladových materiálů na výrobu obuvi. Tento podivně chemický a plastický zápach je jasným znakem nepravých UGG.

Pravé UGG by neměly mít žádný zápach, neměly by být cítit ničím.

8. Celková kvalita zpracování

V případě nákupu této kvalitní dražší obuvi byste měli věnovat jejímu výběru trochu více času než obvykle.

  • Kontrolujte šířku obuvi – nepravá obuv bývá všude stejně široká.
  • Kontrolujte obšití obuvi – mělo by být čisté, žádné chyby v šití a podobně.
  • Kůže obuvi by měla být neporušená a bez chyb.
  • Tvar obuvi by se měl ke špičce postupně zužovat a neměl by být nijak nepravidelný.
  • Špička falešné obuvi je vyšší a lehce odstávající od podrážky.

UGG celková kvalita zpracování

9. Cena

Kvalitní materiály jsou poněkud dražší, a proto by neměly být boty UGG prodávány za absurdně nízké ceny. Pokud je cena podezřele nízká, je nutné si ověřit pravost obuvi, protože některé kusy obuvi mohou být prodávány se slevou (UGG jsou vyráběny již od roku 1978).

UGG kontrolujte cenu

10. Ověřený prodejce

V neposlední řadě je nutné prohlédnout si prodejce obuvi, zda se jedná o ověřený prodej. Většina obuvi prodávané na eBay a podobných serverech jsou fakey. Nemůže být pravda, že kupujete obuv přímo z výroby, protože UGG Australia toto nedovoluje – pokud to prodejce tvrdí, neztrácejte ani čas čtením nabídky – jedná se o fake.

 

Zdroj: YourNextShoes

 

Označeno ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *